Květen 2010

Grrrrrrrrrrrrrrrrr

24. května 2010 v 10:53 MŮJ DENÍČEK
Davídkovo oblíbené grrrrrrrrrrrr:-)


Vítání občánků

16. května 2010 v 7:49 MŮJ DENÍČEK
V sobotu 15. května jsme byli pozvaní na půl jedenáctou na Malou Skálu na Vítání občánků. Ještě v pátek jsem nevěděla jestli tam půjdeme - Davídek měl rýmu a mně bylo v pátek docela hodně špatně, ale v sobotu už to bylo lepší. Než jsme vyrazili, stihnul se Davídek celej pokadit a to se opakovalo znova po návratu domů - štěstí, že to vydržel domů:-).

Vítání občánků mě docela zklamalo. Myslela jsem, že nás aspoň všechny vyfotí..., ale co si člověk neudělá sám, to nemá:-(. Prý jsme zrovna silný ročník - rekordních 16 dětí za rok 2009 a tak nás rozdělili na dvě skupiny. Nevím, ale proč. Stejně nás nikdo nefotil, tak jsme mohli klidně sedět ve více řadách. A to i teď museli tatínkové sedět za náma. Davídek dostal dvě malé knížečky do vody a pamětní knížku a já kytičku.

Davídek byl ale spokojený, měl vedle sebe Viktorku a Danečka a hlavně svoje botičky - ty ho zajímaly asi ze všeho nejvíc:-). I tancování tří holčiček - břišní tanec - se mu líbilo a mamince také.

Přidávám fotečky do galerie odkaz zde a nová videa na youtube.

Už vím na co mám nožičky

12. května 2010 v 21:03 MŮJ DENÍČEK
Davídek nám dává pěkně zabrat. Ležení je už nuda, pořád musí něco dělat - je to náš čertík. Krásně už sám sedí, akorát musím dávat pozor - rád se všude houpe.  Pokouší se i stát, ale ještě to není ono.

Už se i sem tam pěkně vzteká, ale na druhou stranu je s ním i větší sranda. Za poslední dny se toho strašně moc naučil. Sedí, snaží se stát, strčí si palec u nohy do pusinky (6. květen), přetočí se, vydává už i nějaké slabiky... (gi, grrrr, jééé, ne, ble, hmm, dm, ď), pusinkou prská, dělá koníka, dýchá jako pejsek...

Koupili jsme mu i nočník - jakmile ho posadíme, tak se hned postaví na nožičky. Jednou se do něho vyčůral, ale mokro bylo i kolem nočníku a to ho musel Tomáš na nočníku pevně držet, takže nočník je teď spíše na ozdobu:-). Chystáme se koupit přenosnou postýlku a chodítko.

V pondělí 10. května jsme byli opět na kontrole u paní doktorky. Měříme 70 cm a vážíme 9 kg.

V sobotu 15. května jdeme na Malou Skálu na Vítání občánků. Doufám, že Tomáš nebude muset jít do práce a půjdeme tam všichni.

Jinak jsme jezdili po výletech - ZOO Dvůr Králové, Sychrov, Valečov... Kočárek máme opět na reklamaci, doufám, že tentokrát ho opraví.

Foto v galerii zde klikni
květen foto kája 082

Zoo Dvůr Králové 9.5.2010... 002
Zoo Dvůr Králové 9.5.2010 065
květen foto kája 196
Zoo Dvůr Králové 9.5.2010... 016

Náš lumpík:-)

1. května 2010 v 19:56 MŮJ DENÍČEK
Davídek 7 a půl měsíce 036


Davídek se nám konečně sám otočil ze zádíček na bříško - 28. dubna a 26. dubna si dokonce na chviličku stoupnul (chytil se opěradla u židle), jinak je schopný se během chvilky otočit o 360 stupňů (různými poskoky...). Je vidět, že se snaží i o lezení, ale ještě to lezení v pravém slova smyslu neni:-).


Flegmatické období ale už je pryč a Davídek je pěkný raubíř:-D. Vymýšlí samé lumpárny. Nedávno třeba dostal novou jídelní židličku a on je schopný se v ní pohybovat po celém bytě - rozhoupe se a nárazy do opěrky se židlička rozpohybuje - a to jí můžu i zabrzdit (to už ale nedělám, protože pak přijdou ještě větší rány).

Papá už krásně, nejvíc mu stále chutná asi banán. Teď, když bylo teplo, tak jsem mu začala dávat čaj, ten mu ale moc nechutnal, ale řekla bych, že si už zvyká:-).


Naučil se sedět a nechce dělat nic jiného. Jakmile ho položim, tak se mu to nelíbí. Hned jak ale sedí, tak se směje, lumpačí...

Také má nové věcičky - jídelní židličku, velkou hrací dečku, klokanku... Zlobí nám ale kočárek - kolečka. Měli jsme ho na reklamci, ale nic s tím neudělali. Tak jim to tam dáme znova (nebyli ani schopní říct, co s tím je).

Když je hezky, tak chodíme na výlety - byli jsme v ZOO v Lbc, podívat se na koníky... Ale ještě z toho nemá takový rozum.