Prosinec 2010

Sníh, sníh a jenom sníh

17. prosince 2010 v 7:20 MŮJ DENÍČEK
Co dodat -  sněží, mrzne, sněží, mrzne... Z okna to vypadá hezky, ale my se skoro nedostaneme ven - na Davídka jsou moc velké mrazy nebo není protaženo a k tomu mně není dobře.

6. prosince jsme opět byli u doktorky na očkování. Vážíme 11,8 kg.

11. prosince jsme se poprvé vydali na sáňky (které Dáda dostal s předstihem k Vánocům). Davídkovi se to líbilo, hlavně když si mohl sáňky tlačit sám.

Davídek je pěkný lump - jakmile něco není po něm, následuje řev. Na nočník najednou nechce - nevydrží nikde sedět, akorát je strašná sranda nosit nočník po bytě. Chodí za náma jak ocásek:-), sednout si ke stolu neexistuje - to na mně hned leze a zapnout si počítač? To je lepší ho nezapínat - jinak musím hned zapnout tuc tuc tuc. Poslední dobou konečně spinká do 7, ale přes noc se tak jako tak budí na jídlo... Je ale pravda, že spinká skoro celou noc u nás v posteli.


Co je dále nového?

krásně chodí
ručičkou dělá klapy klap, já jsem čáp
stále každého zdraví - z prstů si udělá véčko
nejoblíbenější jídlo - bobík, sunar, pije rád čajík
nejoblíbenější hračka - balón, oslík, všechno co hraje a zpívá
strašně rád mi zapíná, vypíná myčku, pračku...
vyhazuje mi všechno ze skříní, nejraději je se mnou v kuchyni, kde je hodně zásuvek...
stromeček už máme ozdobený, Davídka ale zatím moc nezaujal - možná lepší :-)


prosinec 010

listopad 2010

16. prosince 2010 v 20:22 MŮJ DENÍČEK
Co nového u Dády v listopadu? Davídek se krásně rozchodil, sice to první byl pro mne pěkný maraton, všude se pouštěl a ze začátku ještě neměl rovnováhu. Musela jsem za ním všude chodit, ale i tak jsme se modřinám nevyvarovali.  Na konci listopadu už krásně chodil po bytě. Opět se naučil mnoho nových "slovíček" - aeiou (docela dobře opakuje), tytyty, di ti ni, není není - jeho oblíbená slova. Dohromady už umí kromě strejdy všechny členy rodiny (máma, táta, děda, bába, teta), bů, "bé", baf...  Nejoblíbenější hračkou stále zůstává míč, s kterým umí přímo zázraky. Má moc šikovné ručičky - umí dávat do sebe hrací kelímky, dávat kroužky na kužel, pěkně umí také vkládat různé tvary do správných otvorů... Je to také náš hudební maniak :-) Stále chce tancovat a poslouchat hudbu - jakmile vidí počítač, rádio, mobil, zpívajícího oslíka... hned začne kývat hlavičkou nahoru dolů, že chce pustit hudbu a pak začne tančit. Oblíbené u Davídka ale nejsou dětské písničky ale "tuc tuc tuc" :-D. Pokud řekneme kde je balón, bota, íá (oslík)... tak nám to přinese. Problém máme se spaním, vůbec nechce spinkat, chodí spát pozdě, několikrát se v noci budí a není vyjímkou vstávání v půl čtvrté ráno:-(.

3. listopad - několik kroků (natočeno, v koupelně...)
8. listopad - kontrola u paní doktorky - 11 kg, 78 cm
17. listopad - Davídek si stoupl ze sedu

říjen-polovina listopadu 084

říjen 2010

16. prosince 2010 v 14:52 MŮJ DENÍČEK
Na začátku října chodí Davídek kolem nábytku, ale ještě nemá úplnou rovnováhu a sem tam spadne a pak má chudák na čelíčku modřiny. Nejenom když usíná, skřípe Dáda strašně zubama, to pak myslim, že zešílim :-D. Naše nová slova jsou např. pápá (12. 10.), bů (20. 10.) - to se stalo oblíbeným slovem. Když chodíme na procházku, vždycky se zajdeme podívat na kravičky - bů a na ovečky - bé (v Davídkovým podání je to trochu jako medvěd:-)). Na konci října dostal šmudla od babičky a dědy nové chodítko, které strká před sebou. A poté udělal Dáda také své první kroky. Krásně chodí na nočník, je vyjímkou, když se pokaká do plíny.

Od 29. do 31. října jsme si s Tomem udělali malou dovolenou k našemu výročí - 6 let. Davídek byl na střídačku a babiček a my jsme se vydali do Prahy do Aquapalace, kde jsme měli zamluvený wellness pobyt. V ceně jsme měli např. romantickou večeři v luxusní restauraci, fitness, čokoládovou masáž a balneoterapii, snídani na pokoj, vstup do aquaparku a do světa saun - tam to bylo bez chyby. Moc se nám tam líbilo a hlavně to po dlouhé době bylo příjemné odreagování. V neděli jsme ale už byli natěšení na Davídka, kterému se ale moc nestýskalo - u babiček mu je vždycky dobře :-).

Já chodím v úterý a ve čtvrtek večer na kickbox. Ve středu na němčinu a v pátek na angličtinu, abych trošku zaměstnala mozkové závity. Sem tam, když máme hlídání a Tom není v práce, zajdeme si s Tomem zahrát florbal.

říjen-polovina listopadu 053
říjen-polovina listopadu 060
říjen-polovina listopadu 026

Davídek - září

15. prosince 2010 v 20:17 MŮJ DENÍČEK
Září  - Davídek 77 cm a 10, 7 kg


02. září - zabařka
05. září - nové slovo - bába
12. září - oslava Davídkových 1. narozenin
14. září - Dáda 1. rok
16. září - první boule (pád z nočníku)
26. září - první teplota - přes 38, nejspíš to byla šestá nemoc
26. září - poprvé řekl Máma a kousnul mě do ramene :-)
28. září - Davídek se postavil v postýlce

Davídkovo oblíbené slovo je bába, sedne si z lehu, umí nahlas tleskat - paci paci pacičky. Už leze popředu -rychle, ale je to takové plazení :-) a jakmile vidí nějaký drobek, hned si ho musí dát do pusy. 14. září oslavil Dáda 1. rok - dostal hodně dárečků (tatru, trojkolku, dortík oslíka...). Chudák byl poprvé nemocný - nejspíš to byla šestá nemoc - vysoké teploty a potom malá vyrážka na tělíčku. Byl jak tělo bez duše, ale paradoxně se toho během nemoci hodně naučil - sám se postavil v postýlce, řekl poprvé máma...


Davídek, příroda-10.9. 2010 288


Davídek, příroda-10.9. 2010 289
Davídek - 13.9.2010 048

Další fota v galerii - ve složce My a Davídek, Davídkův první rok, 12. měsíc